Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2010

Stop στο αήττητο σερι...

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας να φύγει νικήτρια από το γεμάτο γήπεδο της αεκ και έτσι δέχτηκε την δεύτερη ήττα του στο φετινό πρωτάθλημα.Ο πρωταθλητής Ελλάδας πήγε στα αποδυτήρια με μία διαφορά 3 γκολ ομως δεν κατάφερε να την διατηρήσει.Βρήκε μπροστά του τον γκολκίπερ της αεκ,κουλούρη,και δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα..Τα δεκάλεπτα: 4-4, 7-9, 12-15 (ημίχρονο), 15-17, 20-21, 26-25
Π.Α.Ο.Κ. (Στ. Σεϊρεκίδης): Κόμινεκ, Μισυρλής, Παλάσκας, Γουργούμης, Σαουλίδης 4, Κοκώνης 5, Πετρίδης, Ναουμίδης 2, Χατζηγιαννίδης, Τσακίρης 5, Ευαγγελίδης 3, Μάρκοβιτς 1, Σεβαστίδης 1, Ριγανάς 4
Ένταση προκλήθηκε στο τελος του αγώνα μεταξύ του παίκτης της ομάδας μας Κομινεκ και του βελιτσιάνου..Απ το φύλλο αγώνος:«Ταυτόχρονα με τη λήξη του παιχνιδιού, ο Κόμινεκ κλώτσησε τον Βελιτσιάνο την ώρα που ήταν και οι δύο πεσμένοι στο έδαφος. Ο Βελιτσιάνος ανταπέδωσε το χτύπημα με γροθιά στον αντίπαλό του. Κρατήθηκαν τα δελτία και των δύο παικτών».Επίσης:Μετά τη λήξη του αγώνα φίλαθλοι της ΑΕΚ μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και κινήθηκαν απειλητικά προς τους παίκτες του Π.Α.Ο.Κ. Με την παρέμβαση της αστυνομίας, των ΜΑΤ αλλά και παραγόντων της γηπεδούχου ομάδας δεν δημιουργήθηκε σοβαρό πρόβλημα. Στο 46'51'' οι διαιτητές διέκοψαν το παιχνίδι για τρία λεπτά ώστε να απομακρυνθούν οι φίλαθλοι της ΑΕΚ που είχαν πλησιάσει τον αγωνιστικό χώρο. Με παρέμβαση των παραγόντων της γηπεδούχου ομάδας το πρόβλημα λύθηκε».
Συνέχιζουμε δυναμικά!Στηρίζουμε την καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα!Πηγαίνουμε στο γήπεδο και δημιουργούμε την ατμόσφαιρα που μόνο εμείς μπορούμε!